Anasayfa OPTOMED Metroloji Kalibrasyon ve Egitim Merkezi OPTOMED Metroloji Kalibrasyon ve Egitim Hizmetleri OPTOMED Ulasim ve Erisim Bilgileri
 
 
  Laboratuarlar  
 
Akredite Optik Kalibrasyon Lab
Akredite Basinç Kalibrasyon Lab.
Akredite Sicaklik Kalibrasyon Lab.
Akredite Kutle-Terazi Kalibrasyon Lab.
Elektriksel Kalibrasyon Lab.
Akredite Biyomedikal Deney Lab.
Akredite Boyut Kalibrasyon Lab.
Akredite Hacim Kalibrasyon Lab.
Kuvvet Kalibrasyon Laboratuarı
kalibratör testleri

Ölçüm Cihazlari

Endüstriyel Kalibratör ve Ölçüm Cihazlari Satis
Biyomedikal Ölçüm ve Deney Cihazlari Satis

Proje ve Eğitimler

Anahtar Teslim Laboratuar Kurulumu ve Danismanlik
Akreditasyon, Cihaz Kullanimi ve Yetkinlik Egitimleri
 
     
  Iletisim  
 

OPTOMED Metroloji Kalibrasyon ve Eğitim Merkezi

Adres: Aydınevler Mh. Preveze Sk.
No:21 Maltepe / İstanbul

Tel : 0216 489 45 82 - 92
Fax: 0216 489 45 80

E-Posta: info@optomed.com.tr

 
     
 

SİSTEM

Her türlü sabit veya hareketli, Asi Odalari, laboratuvarlar, bilgi islem odalari tasima nakliye araçlari, soguk hava depolari vb. gibi ortamlarin isi ve nem degerleri ile birlikte Kapi, Su, Gaz, Isik, Ses, vb. ek ünite verilerini 7/24 insana dayali olmadan anlik ve geçmise yönelik tüm bilgileri online olarak takip kontrol ve yönetilmesini saglayan, Gsm/Gprs/Network/wirless/mail/Sms web tabanli bir sistemdir.

 

GENEL ÖZELLİKLERİ

ISI NEM TAKIP VE KONTROL ÖZELLIGI

Sistemin takili oldugu tüm ortam ve alanlarin isi ve nem degerleri; istenilen zaman araliklarinda, kesintisiz olarak ve mesafe sorunu olmadan her yerden takip ve kontrol edilebilmektedir. Bu özelligi sayesinde istenilen sayida ( Örnek:100.000 nokta ) ortam ve alanlarin isi ve nem degerlerinin takip ve kontrol altina alinmasi ve bundan kaynakli risklerin ortadan kaldirilmasi saglanmaktadir.

TAKIP VE IZLENME ÖZELLIGI

Sistemin takili oldugu tüm ortam ve alanlar ilgili kisiler tarafindan online olarak anlik ve geçmise yönelik takip kontrol ve yönetilebilmektedir. Bu özelligi sayesinde, sistemin takili oldugu tüm ortam ve alanlar mesafe sorunu olmadan tek bir yerden ayni anda izlenmesi takip kontrol ve yönetilmesi saglanmaktadir.

ANINDA UYARI VE BILGILENDIRME ÖZELLIGI

Sistemin takili oldugu tüm ortam ve alanlarin belirlenmis olan isi ve nem deger asimlari ve diger bildirimler belirlenmis kisilere aninda Sms, Mail Siren Telefondan Arama gibi uyarilar ile bildirilmektedir. Bu özelligi sayesinde uygun olmayan deger asimlarindan ilgili birim ve kisilerin aninda haber almalari saglanmakta ve risk alinmadan gerekli müdahale zamaninda yapilabilmektedir.

GENEL, IHLAL VE GRAFIK RAPORLAR ÖZELLIGI

Sistemin takili oldugu tüm ortam ve alanlarin, isi ve nem degerlerine ait geçmis raporlar, detayli olarak Gün/Saat/Dakika bazinda ve istenilen deger aralikla rinda alinabilmektedir. Bu özelligi sayesinde, geçmis süreçler detayli incelenebilmekte, ihtiyaç duyuldugunda raporlar gerekli ve ilgili yerlerde kullanilabilmektedir.

RAPORLARIN MAIL OLARAK ALINMASI ÖZELLIGI

Sistemin takili oldugu tüm ortam ve alanlarin isi ve nem degerlerine ait raporlar ilgili birim ve kisilere mail olarak istenilen formatlarda sistem tarafindan günlük olarak gönderilmektedir. Bu özelligi sayesinde, raporlarin her gün ilgili kisilere mail olarak gelmesiyle, ilgili kisilerde zaman tasarrufu ve bilgiye erisim kolayligi saglanmaktadir.

ISI NEM DEGERLERININ UZAKTAN GIRILMESI ÖZELLIGI

Sistemin takili oldugu tüm ortam ve alanlarin, isi ve nem degerleri ek ünite degerleri ve ihtiyaç duyulan tüm ayar ve tanimlamalar mesafe sorunu olmadan internet olan her yerden degistirilebilir ve tanimlamalar yapilabilmektedir. . Bu özelligi sayesinde, ihtiyaç duyuldugunda isi nem limit degerlerine mesafe sorunu olmadan uzaktan erisilerek iklim ve ortam sartlarina göre yeni degerler verilebilmektedir.

DEPO KAPI VE KAPAKLARININ “AÇIK/KAPALI” UYARI ÖZELLIGI

Sistemin takili oldugu tüm ortam ve alanlarin, kapi ve kapaklarin açilis ve kapanislari ve açik kaldigi süreler takip ve kontrol edilebilmektedir. Bu özelligi sayesinde, ilgili ortamlara ne zaman girildigi, kapilarin ne kadar süre açik birakildigi gibi bilgiler alinabilmektedir.

HARICI ÜNITE BAGLAMA VE KONTROL ÖZELLIGI

Sistemin takili oldugu tüm ortam ve alanlara, arzu edilirse harici ek üniteler takilabilmekte ve sistem üzerinden bu üniteler komutlar verilerek takip ve kontrol edilebilmektedir. Bu özelligi sayesinde, risk anlarinda istenilen bir ek ünitenin devreye alinmasi veya devreden çikartilmasiyla önlem alinmasi saglanmaktadir.

 

Sistemle ilgili Sunuma ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Sistemle ilgili Broşüre ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 

Çözüm Ortaklari

Copyright © 2006 optomed.com.tr

Optomed; Yillar içerisinde hizla gelisen teknolojiye karsin metroloji bilimininin en ileri safhada uygulanmasini saglamak amaciyla, Saglik, Tekstil, Makine, Havacilik, Kimya vb. sektörlerin üretim ve hizmet safhalarinda kullanilmakta olan ölçü ve ölçülendirme sistemlerinin kalibrasyon gereksinimlerini minumum ölçüm belirsizlikleri ile saglamak amaçli kurulmustur. Optomed; Klinik mühendisligi departmanlarinin medikal kalibrasyon, test ve muayene ihtiyaçlari konusunda sektörde söz sahibi firmalarin test, analiz ve simülasyon cihazlarini ku Optomed; Dünya lideri markaların test ve analiz cihazlarının temsilciliğini yapmakta olup klinik mühendisliği çalışmaları ile kalibrasyon laboratuarlarının donanım eksikliklerini tamamlamasına yardımcı olur. Optomed; Kuruluşların personellerinin; son teknoloji kalibrasyon, test ve analiz cihazlarına uyumlarının sağlanması için uygulamalı etkin eğitimler vermektedir. Optomed; Geçmiş yıllarda kurulumum faaliyetlerinde bulunduğumuz klinik mühendisliği laboratuarında kullanılan test, analiz ve kalibrasyon cihazlarının doğruluklarının ispatlanması ve kalibrasyonlarının yapılması hususunda ileri teknoloji yatırımlarını tamamlamış olup, ALMANYA, NORVEÇ, AMERİKA ve FRANSA dan aldığımız eğitimlerle firma bilgi birikimlerini güncel tutmaktadır.  Basınç Kalibrasyonu  Boyut Kalibrasyonu  Biyomedikal Kalibrasyonu  Elektrik Kalibrasyonu  Hacim Kalibrasyonu  Kuvvet Kalibrasyonu  Optik Kalibrasyonu  Sıcaklık Kalibrasyonu  Terazi Kütle Kalibrasyonu  Medikal Kalibrasyon  Medikal Test Cihazları Kalibrasyonu Kalibrasyon nedir  Kalibrasyonun Önemi  Hastanede Kalibrasyon Süreci Kalibrasyon yapılabilmesi için gerekli şartlar Kalibrasyon Prosedürleri Kalibrasyon Periyodu Kalibrasyon Sertifikası  Biyomedikal Kalibrasyon Eğitimi Kalibrasyon Standartları  llanarak saglik kuruluslarinda bulunan tüm medikal cihazlarin ulusal ve uluslar arasi standartlara göre elektriksel güvenlik testlerini ile yogun bakim, ameliyathane, laboratuar, radyoloji, göz ünitesi cihazlari, ileri teknoloji görüntüleme sistemleri ve medikal lazer cihazlarinin test, kalibrasyon ve muayenelerini yapmaktadir.